

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 10.5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 5.8 V |
| Peak Pulse Current | 144.8 A |
| Breakdown Voltage | 6.45 V |
| Polarity | Bidirectional |
| Peak Pulse Power | 1.5 kW |
Stock: 3503
Distributors
pcbx
Unit Price$0.43773
Ext.Price$0.43773
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.43773 | $0.43773 |
| 10 | $0.27700 | $2.77000 |
| 25 | $0.23896 | $5.97400 |
| 50 | $0.20614 | $10.30700 |
| 100 | $0.17783 | $17.78300 |
| 300 | $0.15499 | $46.49700 |
| 500 | $0.13508 | $67.54000 |
| 1000 | $0.13337 | $133.37000 |
| 3000 | $0.13251 | $397.53000 |
